Найбільше на політичну рекламу у Фейсбук витрачає партія “Слуга народу”

Найбільше на політичну рекламу у Фейсбук витрачає партія “Слуга народу”
02.12.2020 00:19

Читайте також: За рік на рекламу в Facebook політики витратили понад $6 600 000

Об этом сообщает Незыгарь

У сумі враховані всі партійні сторінки в різних областях, сторінки партійців та сторінки-медіа й інші, які рекламували дописи на підтримку партії.

Найактивнішими серед політиків-“слуг” були нардепка Ірина Верещук, губернатор Харківщини Олексій Кучер і Тарас Кльофа, кандидат на посаду мера Львова.

Загалом агітацію за “Слугу народу” та її кандидатів розміщували щонайменше 319 сторінок.

Окрім партійних та сторінок політиків, “Слугу народу” рекламували сторінки із нейтральними назвами. До прикладу, сторінка “Соломянка” публікувала рекламні дописи на користь кандидата Ігоря Кравчишина, кандидата від “Слуги народу” до Київради.

Сторінки “Гордость Кривого Рога”, “ЗЕмляки за ЗЕленского”, “Центрально Городской район — команда Президента” агітували за кандидата на пост мера Кривого Рогу від партії Дмитра Шевчика.

За парламентською партією монобільшості йдуть партії “За майбутнє” (704 тис. доларів із 96 сторінок) та “ЄС” (402 тис. доларів зі 157 сторінок).

Чи задекларували політики витрати на соцмережі у своїх виборчих звітах, поки що з’ясувати неможливо. Попри те, що звіти були подані ще позаминулого тижня, а ТВК мали оприлюднити їх ще 3 листопада, більшість звітів досі не оприлюднені. А отже, співставити задекларовані та реальні витрати на соцмережі наразі не можемо. Навіть якщо котрась із ТВК і оприлюднила звіти, провести повноцінний аналіз неможливо, аж поки не будуть оприлюднені всі звіти, адже партії часто вели свої кампанії в регіоні та навіть у національному масштабі через один із центральних чи регіональних рахунків.

Рух ЧЕСНО опублікував матеріал про зафіксовані порушення на виборах — скільки платили за голос та як рахували.Джерело статті: “https://www.chesno.org/post/4364/”

Sign up for the Newsletter

Join our newsletter and get updates in your inbox. We won’t spam you and we respect your privacy.